Przejdź do głównej zawartości

Olsztyn stolica Warmii i Mazur

Olsztyn stolica Warmii i Mazur
Zaplanuj wakacje w Olsztynie
Olsztyn

Piękne miejsca w Olsztynie, które warto zobaczyć
Zaplanuj wakacje w Olsztynie
Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie


Stare miasto

Bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła w Olsztynie

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie


Zobacz panoramę Olsztyna w kamerce na żywo Kliknij tutaj

Komentarze

Tymek pisze…
Uwielbiam mazury staram się tam być co roku. Taką samą miłością darzę góry i miasteczko Kudawa Zdrój. Zawsze jak tam jestem decyduję się na jeden nocleg z wyżywieniem Kudowa Zdrój oferuje super atrakcje i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i właśnie to mnie urzekło w tym miejscu.
Maria Alice pisze…
Masz rację, Kudowa Zdrój to piękne miejsce i choć znam je tylko z fotografii to krajobrazy są bardzo malownicze i warte spędzenia wolnego czasu. Pozdrawiam :)

Popularne posty z tego bloga

Amalfi - Włochy - Italia

Amalfi jest jednym z miasteczek wchodzących w skład wybrzeża Amalfi ktore rozciąga się na 50 kilometrów na południe od Półwyspu Sorrento, w regionie Kampania. Cudowne miejsce na wakacje, charakteryzuje się stromymi klifami i poszarpanym wybrzeżem. Jest usiane małymi plażami i pastelowymi wioskami rybackimi. Nadbrzeżna droga między Amalfi, portem Salerno i skalistym grzbietem Sorrento rozciąga się pomiędzy okazałymi willami, tarasowymi winnicami i ogrodami cytrynowymi z widokiem na morze. "Dla Amalfitańczyków dzień, w którym pójdą do Nieba, będzie dniem jak każdy inny, ponieważ już tu mają swój raj, w domu. " (Napis na bramie miasta)Do Amalfi można dostać się z Salerno lub Sorrento, podróż trwa około 30/40 minut samochodem. Można też skorzystać z autobusów Sita, a latem są połączenia drogą morską z Neapolu i Salerno.

Maiori - Włochy - Italia

Maiori jest największym miasteczkiem wchodzących w skład wybrzeża amalfitańskiego, które rozciąga się na 50 kilometrów na południe od Półwyspu Sorrento, w regionie Kampania. Cudowne miejsce na wakacje, charakteryzuje się stromymi klifami i poszarpanym wybrzeżem. Jest usiane małymi plażami i pastelowymi wioskami rybackimi. Nadbrzeżna droga pomiędzy Maiori a portem Salerno i skalistym grzbietem wije się pomiędzy okazałymi willami, tarasowymi winnicami i ogrodami pełnych cytryn.
Do Maiori można dostać się z Salerno lub Amalfi, podróż trwa około 20 minut samochodem. Można też skorzystać z autobusów Sita, a latem są połączenia drogą morską z Neapolu i Salerno. 


Zachęcam do odwiedzenia włoskich kawiarenek i spróbowania przepysznych włoskich ciasteczek przy filiżance kawy espresso .

Roccaraso-Włochy - Italia

Roccaraso jest największym obszarem narciarskim w środkowych Włoszech dzięki 130-kilometrowym stokom, które łączą kurorty Rivisondoli, Pescocostanzo i Pescasseroli.Narty, snowboard,sanki, ?Planujesz zimowe wakacje we Włoszech?Polecam  Roccaraso :)
 Łącznie  32 wyciągi :  Roccaraso Aremogna ma 16 wyciągów (1 kolejka gondolowa, 8 wyciągów krzesełkowych, 5 skipassów i 2 bieżnie) obsługujących 3 czarne, 14 czerwonych, 16 niebieskich; obszar Pizzalto ma 5 (1 wyciąg krzesełkowy i 3 windy, 1 bieżnia) na 5 czarnych, 5 czerwonych i 5 niebieskich. Parki śnieżne na stokach Vallefura i Pescocostanzo. Jest możliwość wypożyczenia sprzętu w postaci nart, snowbordu a także skorzystania z pomocy instruktora nart i snowbordu. 


Park rozrywki Coppo dell'Orso jest strategicznie zlokalizowany w pobliżu ośrodków narciarskich Aremogna i Pizzalto. Bardzo fajna zabawa gwarantowana zarówno dla dużych jak i małych ... możliwość wypożyczenia sań, opon i nie tylko ... oferuje również zarówno restaurację jak i sa…

Ravello-Włochy-Italia

Ravello nazywane miastem muzyki, znajduje się  na stromym zboczu gór wzdłuż spektakularnego wybrzeża Amalfi.  Jest niewielkie, liczy sobie około 2500 mieszkańców. Starożytne miasto Ravello, wchodzi w skład prowincji Salerno, regionu Kampania. Zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1996 roku i jest dziś jednym z najbardziej znanych włoskich celów turystyki międzynarodowej.Ravello to wymarzone miejsce  dla intelektualistów i miłośników sztuki i kultury. Niemal przez cały rok Ravello jest centrum wydarzeń kulturalnych z których najbardziej prestiżowym jest RAVELLO FESTIVAL.  Festiwal Wielokulturowy Ravello oferuje szeroki program pokazów, wystaw, koncertów i wydarzeń wszelkiego rodzaju, które obejmuje miasto - mieszkańców, fanów i okazjonalnych turystów. Symbolicznymi miejscami festivalu Ravello są Wagnerowskie ogrody Villa Rufolo - jej kaplica i panoramiczny taras, Villa Cimbrone i wspaniały Belvedere of the Infinity, oraz zainaugurowany w 2010 roku Audytorium Oscar Ni…

Barcelona - Hiszpania

Barcelona-HiszpaniaA może by tak do Barcelony? To przepiękne miasto znajduje się w północno-wschodniej Hiszpanii , nad Morzem Śródziemnym, około 120 km na południe od grzbietu Pirejenówi granicy hiszpańsko-francuskiej. Polecam zwiedzić to cudowne miejsce , niezapomniane wrażenia. Zapraszam do obejrzenia zdjęć,  które na pewno zachęcą  do zwiedzenia tego cudownego miasta.

Saint Andrea's Fountain Italy Fontanna św . Andrzeja we Włoszech